שאלות נפוצות

אנחנו יודעים שיש לך שאלות משפטיות לכן קיבצנו את הנפוצות ביותר מביניהן.

תחום רשלנות רפואית

תשובה:

ככלל, תקופת התיישנות בתיק נזיקין היא כ-7 שנים.  אך לילדים אשר נפגעו  ישנה אפשרות לתבוע כ-7 שנים לאחר גיל 18, דהיינו, עד הגיעם לגיל 25. אך המלצתנו שאין לחכות עד שיחלפו שנים רבות, כי דבר זה מפחית את הסיכויים, לקבל את כל המידע אודות הפגיעה, לדוג’ אם ילד נפגע בלידתו, או עקב טיפול רפואי שניתן לו בבית חולים, על מנת לבסס את התביעה נדרש בחינה של המסמכים הרפואיים שנרשמו בזמן אמת ממועד הפגיעה, וובמצב בו חלפו שנים רבות, יתכן כי מידע זה נעלם ו/או חסר במידע בארכיון בית החולים. לפיכך, במידה והנכם חושבים כי הנכם ו/או ילדכם נפגע עקב רשלנות כדאי לפנות בהקדם לעו”ד שייעץ לכם כדי לפעול בהתאם לנסיבות.

תשובה: במידה והנך חושב/ת שנעשה רשלנות ונפגעם כתוצאה מכך, מומלץ לפנות לייעוץ לעו”ד רשלנות רפואית בהקדם, אשר יבחן האם קיימת עילה להגשת תביעה. ראשית, עליו לאסוף את כל המידע הרפואי מכל המוסדות הרלוונטיים, לאחר מכן, יפנה את הנפגע למומחה באותו עניין אשר יבחן האם נפגעת עקב אותה רשלנות , אם כן, ירשום חוות  דעת אשר תוגש בצירוף לכתב התביעה.

תשובה: ככלל, תקופת התיישנות בתיק נזיקין היא כ-7 שנים.  אך לילדים אשר נפגעו  ישנה אפשרות לתבוע כ-7 שנים לאחר גיל 18, דהיינו, עד הגיעם לגיל 25. אך המלצתנו שאין לחכות עד שיחלפו שנים רבות, כי דבר זה מפחית את הסיכויים, לקבל את כל המידע אודות הפגיעה, לדוג’ אם ילד נפגע בלידתו, או עקב טיפול רפואי שניתן לו בבית חולים, על מנת לבסס את התביעה נדרש בחינה של המסמכים הרפואיים שנרשמו בזמן אמת ממועד הפגיעה, ובמצב בו חלפו שנים רבות, יתכן כי מידע זה נעלם ו/או חסר במידע בארכיון בית החולים. לפיכך, במידה והנכם חושבים כי הנכם ו/או ילדכם נפגע עקב רשלנות כדאי לפנות בהקדם לעו”ד שייעץ לכם כדי לפעול בהתאם לנסיבות.

תחום תאונות דרכים

תשובה:

כל אחד מאתנו חושש מהיום שאולי זה יקרה לו – היום בו נהיה מעורבים בתאונת דרכים. כאשר אנחנו מעורבים כנהגים בתאונת דרכים אנחנו צריכים להיות מודעים לזכויות שלנו. לכל נהג שמעורב בתאונת דרכים יש זכות לקבל טיפול רפואי וזכות להתייעץ עם עורך דין. עורך דין תאונות דרכים יוכל לייעץ לנו כיצד עלינו לנהוג בנוגע לתביעת הביטוח ובנוגע למקרה בו נעמוד בפני אישום פלילי של נהיגה ברשלנות. חשוב מאוד לציין שרוב תאונות הדרכים נסגרות במעמד של שני הנהגים או במעמד של חברות הביטוח שלהם. רוב התאונות לא מגיעות למצב של משפט פלילי. למעשה רק תאונות חמורות מאוד בהם נגרם נזק לנפש או נזק כתוצאה מהתנהגות בלתי חוקית שלה הנהג (נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים או עבירה בוטה על חוקי התנועה כמו למשל נסיעה ברמזור אדום) יגיעו לכדי אישום פלילי.

תשובה:  עורך דין תאונות דרכים יוכל לסייע לנו להיות מודעים גם לזכויות שלנו כמי שנפצעו בתאונת דרכים. למעשה בישראל הקורבן של פעולות פליליות כמו תאונות דרכים או פשעים שונים אינו מהווה צד בבית המשפט מבחינת המשפט הפלילי. אם נפצענו בתאונת דרכים אנחנו זכאים לתבוע את הנהג הפוגע או את הנהג השני שהיה מעורב בתאונה בגין פיצוי הכספי. חשוב לציין שרבות מתביעות נזקין  בבתי המשפט בארץ לא מגיעות לכדי הכרעה של בית המשפט אלא נפתרות על ידי הסכם פשרה בין הצדדים פעמים רבות דרך תהליך גישור או בתהליך של משא ומתן בין הצדדים.

תשובה: 

עורך דין תאונות דרכים יכול לסייע מאוד גם למשפחות של קורבנות תאונות דרכים לממש את הזכויות שלהם. יש להבדיל בין הזכויות של משפחות הקורבנות בביטוח לאומי ובין הזכות שיש להם לתבוע את הנהג האשם בתאונה בפיצויים למישרין משורות הדין. תביעת פיצויים זו יכול להיות תביעת נזקין וחשוב מאוד לנהל אותה בעזרת עורך דין מומחה. ניהול התביעה בעזרת עורך דין מהשלבים הראשונים שלה יאפשר לנו לוודא שנזכה בה בפיצוי הולם. חשוב לבחור לעבוד עם עורך דין שהוא מומחה לתאונות דרכים וגם לתביעות נזקין כי כך הוא יוכל לספק לנו מענה כולל יותר מבחינה משפטית לכל אורך השלבים השונים של התביעה.

תשובה:

תאונות דרכים הם הפחד הגדול ביותר של רבים מאתנו. מידה ואכן היינו מעורבים בתאונת דרכים אנחנו צריכים לדעת איך לשמור על עצמנו ביום שלאחר התאונה. פנייה לאיש מקצוע כמו עורך דין תאונות דרכים יכולה לסייע לנו להתמודד עם תביעת הביטוח שלנו או תביעת הביטוח של הנהג השני שהיה מעורב בתאונה שלנו. עורך דין זה יוכל לסייע לנו להכין את תיק התביעה שלנו נגד הנהג השני או את התביעה שלנו נגד חברת הביטוח. חשוב מאוד לעבוד עם עורך דין שאנחנו סומכים עליו ושיש לו ידע מקצועי נרחב בנושא. ככל שעורך הדין יהיה בעל ניסיון רב יותר כך הוא יוכל יותר לעזור לנו.

תשובה:

עורך דין תאונות דרכים יוכל לסייע לנו בהגשה של תביעת נזקין נגד הנהג השני שהיה מעורב בתאונת הדרכים שלנו. השלבים להגשת תביעת נזקין נגד אחר היא קודם כל איסוף מידע שיהווה בסיס לתביעה. מידע זה יכול להיות מידע אודות הנזק שקרה לרכב שלנו וגם מידע רפואי אודות הנזק הרפואי שנגרם לנו כתוצאה מהמעורבות בתאונה. ללא עורך דין מומחה הסיכויים שנוכל להגיש תביעה ואף לקבל עבורה פיצוי יהיו נמוכים מאוד. בחירה של עורך דין איכותי תוכל לסייע לנו ליהנות משירות מקצועי ומביטחון רב יותר שאיכות התביעה שלנו תהיה מובטחת. חשוב לבחור לעבוד עם עורך דין שהוא מנוסה ושיש לו רגישות לנושאים בהם התיק שלנו עוסק.

תשובה:

יש ליצור קשר עם עורך דין תאונות דרכים ברגע הראשון לאחר שהייתה התאונה. כאשר אנחנו מעורבים בתאונה קלה או קשה חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין בנוגע לצעדים שעלינו לעשות. עורך דין מומחה יוכל לסייע לנו להיות מודעים לזכויות שלנו ולדעת כיצד עלינו לפעול. אחד הדברים המרכזיים שכל עורך דין יוכל להמליץ לנו עליהם הוא לצלם את זירת התאונה ואת המצב שלנו והמצב של הנהג האחר. חשוב מאוד לצלם בזמן אמת גם את המצב של הרכב שלנו ואת המצב של הרכב של הנהג השני לאחר התאונה. אם היו מפגעים חריגים בדרך שהובילו לתאונה כדאי לנו מאוד לצלם גם אותם כי הם יכולים להוות את קו ההגנה שלנו אל מול התביעה של חברת הביטוח שלנו או של הנהג השני.

יש לכם שאלה?   

הציגו אותה בפני המומחים שלנו ותענו כבר באותו היום!  

יעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות וללא תשלום

עבור פגישת הייעוץ הראשונה,  משרדנו איננו גובה תשלום, וניתן ליצור עימנו קשר טלפוני לתיאום פגישה ללא כל התחייבות. אנו נשמח לענות על כל שאלותיך ולאפשר גם לך ייצוג מקצועי והולם. ובמקרה של נזק גוף גם את האפשרות לזכות בפיצוי המקסימאלי אותו ניתן לקבל בגין נזק הגוף אשר נגרם לך.