אבחון מוטעה של הצוות הרפואי  או אי יידוע בני הזוג בגין בדיקות אלה או אבחנתם במהלך ההריון עלול לגרום להיוולדו של עובר עם מום ועצם לקיומה של רשלנות רפואית במהלך ההריון 

רשלנות רפואית במהלך הריון

בני זוג בעת המתבשר שהוא בהריון, בשורה זו מלווה בהמון שמחה ואופטימיות, אך היא גם מלווה בהמון אחריות הן הצד האם אשר עליה לבצע את כל הבדיקות הנדרשות והן מבחינת הצוות הרפואי אשר עוקב אחר העובר במהלך ההריון לשלוח לכל הבדיקות ובצע פיענוח ואבחון נכון של ההריון.

לכן, כבר בתחילת ההריון, על הרופא לערוך בירור על ההסטוריה הרפואית של בני הזוג ומשפחותיהם, ובמידת הצורך, להפנות אותם לביצוע בדיקות גנטיות, על מנת לשלול אפשרות של מומים גנטיים אצל העובר כגון, תסמונת דאון, X שביר, סיסטיק פיברוזיס, טיי זקס, מחלת הנטר וכו’ . בדיקות לגילוי מומים אלה בחלקן ממונות ע”י קופ”ח וחלקם לא, אך חובה על הרופא ליידע את בני הזוג בדבר כל הבדיקות הנדרשות עקב מוצאם.

לאחר שביצע בני הזוג את הבדיקות הנדרשות, מתנהל מעקב הריון הכולל בדיקות שגרתיות, כגון, בדיקות דם, שתן, אולטרסאונד, שקיפות עורפית, סקירה מוקדמת ומאוחרת, בהוראת רופא יתכן גם בדיקת סיסי שליה, בדיקת מי שפיר ועוד בדיקות נוספות.

ביצוע של כל בדיקות אלה, ואבחון נכון שלהם, יכול להוביל לאבחנה מוקדמת , לפיה, העובר נושא מום חמור כלשהו או כגון, ספינה ביפידה, מום לבבי, חוסר איברים ועוד, ובכך, לאפשר לבני הזוג, כבר בשלבים המוקדמים, לשקול אפשרות של הפסקת הריון.

אבחון מוטעה של הצוות הרפואי  ו/או אי יידוע בני הזוג בגין בדיקות אלה או אבחנתם במהלך ההריון עלול לגרום להיוולדו של עובר עם מום ועצם לקיומה של רשלנות רפואית במהלך ההריון .

תביעה בעילה של רשלנות רפואית במהלך ההריון והוכחתה, מקנה להורי היילוד, פיצוי כספי גבוה בגין לידתו  של היילוד עם מום, הכולל את כל העלויות וההוצאות הנדרשות לשם גידולו של יילוד עם נכות קשה לרבות, הכאב וסבל בגידולו של יילוד עם מום קשה. 

לכל שאלה בנושא אנו כאן כדי לעזור

יחס אישי

רואים את האדם שבלקוח אל מול עיננו

מקצועיות

ניסיון רב שנים בתחום הנזיקין

עקביות

המטרה הסופית תמיד אל מול עיננו